MATEŘSKÁ ŠKOLA Šatov okres Znojmo, příspěvková organizace

ms.satov@seznam.cz

Po - Pá: 6:00 - 15:30 hodin

Prostředí školy

Naše mateřská škola se nachází zhruba uprostřed rozlehlé obce a to ve starší dvoupodlažní budově. Budova podle sdělení pamětníků sloužila v dřívějších dobách jako kasárna, později jako hostinec. V devadesátých letech minulého století obec budovu odkoupila od restituentů a nyní je v majetku obce.

První zmínka o škole je zaznamenána ve školní kronice z let 1955 – 1956. Až do roku 2000 byly otevřeny dvě třídy, jejichž největší naplněnost byla 70 dětí.  Dětí postupně ubývalo a od školního roku 2000 / 2001  fungovala  pouze jedna třída   s kapacitou 28 dětí. S dalším přibývajícím počtem dětí vyvstal problém s kapacitou a od 1.11.2017 , po splnění hygienických  a stavebních požadavků byla otevřena druhá třída. Celková kapacita školy je stanovena na 40 dětí.

V přízemí mateřské školy se nachází delší chodba, ze které je přístup na sociální zařízení dětí,  do třídy  Soviček  (kapacita 24 dětí),  jídelny, školní kuchyně, na dvorek i na schodiště vedoucí do prvního patra.

V patře se nachází  třída Ještěrek, ložnice a  sociální zařízení dětí se sprchou.

Pro  činnosti dětí  z dolní třídy také využíváme  část jídelny, kde mají děti  badatelský  koutek.

K budově mateřské školy přiléhá dvorek s průlezkami, domečkem sloužícím ke hrám dětí, velkým zastíněným pískovištěm, hrazdami a koutkem pro výtvarné činnosti dětí.

Od roku 2003 je škola právním subjektem.

Mateřská škola Šatov